بازسازی ساختمان 3

بازسازی ساختمان – سرویس بهداشتی

طراحی( بازسازی ساختمان ) مناسب سرویس بهداشتی و حمام بخش مهمی از خانه ی کامل است.مانند طراحی( بازسازی ساختمان ) آشپزخانه یا اتاق ها، طراحی سرویس بهداشتی و حمام در دهه های اخیر به طور چشمگیری تغییر کرده است. سرویس بهداشتی و حمام، به خصوص حمام های اصلی، به مراتب بیشتر از اتاق ساده و کاربردی چند دهه قبل شده و تغییرات خاصی کرده اند. آنها دیگر یک فضای ساده، کاشی کاری و فاضلاب خانگی نیستند. مانند همه چیز که ممکن است در خانه تان طراحی کنید، طراحی یک سرویس بهداشتی و حمام خوب نیاز به برنامه ریزی، اطلاعات خوب و تفکر دقیق دارد.

ایده هایی برای بازسازی ساختمان

اولین گام مهم در طراحی سرویس بهداشتی و حمام این است که برنامه ریزی معماران، انجام شود. در این فرآیند برنامه ریزی خانه، لیست نیازهای شما و خواسته های شما برای سرویس بهداشتی و حمام گنجانده خواهد شد. شما می توانید آن را از پیش برنامه ریزی کنید. اگر اهداف روشن خود را تعیین نکنید، سرویس بهداشتی و حمام شما تبدیل به یک هدف در حال حرکت می شود و شما هرگز نمی دانید سرویس بهداشتی و حمام خود را کامل کنید. با پرسیدن سوالات خود در مورد سرویس بهداشتی و حمام مورد نظرتان شروع کنید. اولویت بندی خواسته های شما فهرست مناسبی از تصمیم گیری های شما را مشخص می کند.

بازسازی حمام

نوسازی ساختمان

 • طراحی سرویس بهداشتی و حمام مناسب شما چگونه باید باشد؟ ویژگی های آن چیست؟
 • آیا باید بزرگ و دلباز باشد یا گرم ونرم و دنج ؟ چه نوع طرح سرویس بهداشتی و حمام بهترین خواهد بود؟
 • آیا باید برای دو نفر به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند به طور هم زمان استفاده شود؟
 • آیا می خواهید آن را با یک اتاق جداگانه برای توالت یا دوش یا وان حمام بخش بندی کنید؟
 • آیا دو لگن یا سینک دستشویی می خواهید؟
 • آیا سینک ها روی یک میز توالت قرار دارند یا جدا از هم و در مکان های مختلف در اتاق قرار می گیرند؟
 • آیا شما یک میز توالت میکاپ برای نشستن می خواهید؟
 • کدام سبک کابینت را برای سرویس بهداشتی و حمام ایده آل شما دارد؟
 • چه نوع کفپوش برای شما بهترین است؟
 • آیا شما وان حمام را می خواهید؟ آیا آن را به صورت ساده یا در یک پلت فرم قرار می دهید؟
 • چه نوع آینه هایی حمام شما خواهد داشت؟ آیا آن ها در یک قاب هستند و یا یک دیوار کاملا آینه ای خواهد بود؟
 • چه نوع نورپردازی شما می خواهید؟
 • آیا دوش برای دو نفر ساخته خواهد شد؟ دیوارها شیشه ای است یا کاشی کاری؟
 • کدام نوع حمام شیشه ای را می خواهید؟ آیا دوش بدون در می خواهید؟
 • چه نوع کفپوش سرویس بهداشتی و حمام بهترین است؟ آیا باید کاشی، چوب، یا چیز دیگری باشد؟
 • چه نوع میله ی حوله حمام را می پسندید؟
 • آیا در آینده یا در آینده احتمالا دور سرویس بهداشتی و حمام برای افراد معلول مناسب و در دسترس خواهد بود؟
 • چگونه می خواهید از بخار کردن آینه ها جلوگیری می کنید؟ چه نوعی فن حمام کارآمد تر و آرام تر است؟
 • چقدر مکان برای حوله ی حمام، لوازم آرایش و موارد دیگر لازم است؟
 • آیا شما یک کف گرم کننده حمام و یک نوار حوله خشک کن و آینه ضد بخار حمام می خواهید؟
 • وان حمام لوکس و ...

این لیست می تواند ادامه پیدا کند. این موارد می تواند به شما کمک کند تا از یک چک لیست برای راهنمایی استفاده کنید و به شما تضمین خواهد داد که همه ی جنبه های طراحی سرویس بهداشتی و حمام را در نظر بگیرید. همچنین جستجوی عکس در مورد ایده های سرویس بهداشتی و حمام و دیگر توصیه ها درباره ی حمام مفید خواهد بود. عکس ها و تصاویر از سرویس بهداشتی و حمام های مختلف می تواند به شما کمک کند سبک و ویژگی های حمام جدید خود را تجسم کنید. شما لازم نیست تصاویر دقیقی را کپی کنید، اما همانطور که از قدیم گفته اند، یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد. اما مجموعه عکس ها و تصاویری که شما تهیه می کنید، می تواند ایده های شما را به معمار یا طراح داخلی منتقل کند.

 بازسازی ساختمان1

بازسازی ساختمان

در اینجا چند قاعده کلی برای طراحی حمام خوب وجود دارد:

فضای کافی برای هر یک از اثاثیه و کارکرد های سرویس بهداشتی و حمام طراحی( بازسازی ساختمان ) و برنامه ریزی شود. به عنوان مثال، در هنگام خروج از حمام، یک محل برای خشک شدن در نظر بگیرید. محل مناسب و فضای دیواری برای دسترسی آسان حوله ها در کنار دوش و وان در نظر گرفته شود. اطمینان حاصل کنید که اتاقی برای ایستادن در مقابل سینک وجود دارد تا زمانی که کسی وارد اتاق می شود، با درب برخورد نکنید. فکر کنید در مورد جایی که همه چیز در نزدیکی سینک شما در آن جا ذخیره شود. آیا فضای روشویی کافی وجود دارد؟ آیا پریز برق برای وصل کردن وسایل برقی در حمام نیاز دارید؟

 آیا می توانید کشوها را بدون ضربه زدن به چیزهای دیگر باز کنید و آن را ببندید؟ اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی برای مانور در اطراف توالت فضا در اختیار دارید. اگر توالت در یک اتاق یا محفظه ای جداگانه باشد، آیا به اندازه کافی فضا وجود دارد تا داخل آن جا گام بگذارید و راحت درب را پشت سر ببندید؟ در نظر بگیرید که در سالهای بعد و در زمان کهن سالی که حرکات محدودی دارید، چطور در آن جا می توانید حرکت کنید.

بازسازی ساختمان دستشویی3

برای نور روز و حریم خصوصی سرویس بهداشتی و حمام برنامه ریزی کنید. طراحی ( بازسازی ساختمان )سرویس بهداشتی و حمام خوب مانند هر اتاقی باید از نور طبیعی بهره ببرد. دریافت نور طبیعی برای سرویس بهداشتی و حمام را با توجه به حفظ حریم خصوصی خود از همسایگان، برنامه ریزی کنید. هنگام قرار دادن پنجره های حمام خود، در مورد خانه های اطراف خوب فکر کنید. یک راه برای به دست آوردن نور طبیعی با حفظ حریم خصوصی، ایجاد یک فضای باغ خصوصی در فضای باز اطراف خانه با دیوار خصوصی در اطراف آن است. پس از آن شما می توانید پنجره های بدون سایه و یا حتی درب های پاسیو را در باغ داشته باشید و هرگز نگران نباشید در مورد چشمک های فضولی که شما را نگاه می کنند.

بازسازی ساختمان حمام

در انتخاب رنگ دیوارها، کاشی و کفپوش حمام در زمان بازسازی ساختمان بهتر است از رنگ های پر انرژی و روشن استفاده شود. کفپوش حمام انواع متفاوتی دارد از جمله کفپوش های بتنی، سنگ ریزه ای، موزائیک، کفپوش لینوائومی، کاشی و سرامیک، چوب پنبه ای و چوبی که می توانید با  توجه به نوع فضا، نوع کاربری و سلیقه خود کفپوش مورد نظر خود را انتخاب نمایید نکته ای که باید مورد نظر قرار دهید این است که کفپوشی که انتخاب می کنید به طور مرتب در معرض رطوبت، چربی و مواد آرایشی و بهداشتی قرار دارد و باید کفپوشی که انتخاب می کنید با دوام و بهداشتی باشد.

بازسازی ساختمان و سرویس بهداشتی

طراحی دیوارهای حمام نیز مانند کفپوش آن از اهمیت زیادی برخوردار است. می توانید برای دیوار های حمام از رنگ های مختلف متناسب با نوع سلیقعه خود استفاده کنید و یا با قرار دادن استیکرهای مختلف بر روی دیوار حمام به آن طرحی ویژه بدهید. دیوار پوش حمام نیز مانند کفپوش انواع مختلفی دارد که می تواند جایگزین رنگ شوند از جمله: گاغذ دیواری، سنگ مرمر، چوب و دیوار پوش های پلاستیکی.

نکته دیگری که باید در بازسازی ساختمان حمام به آن توجه کرد نور کافی است چرا که معمولا حمام و سرویس بهداشتی دارای پنجره نیستد و باید به وسیله نور پردازی مناسب آن را جایگزین کرد.

انتخاب کاشی حمام برای بازسازی ساختمان

کاشی های متنوع و مختلفی برای سرویس بهداشتی وجود دارد که هر کدام براساس جنس و کیفیت قیمت متفاوتی دارد در ادامه ما ایده هایی برای استفاده  از آن ها را نام می بریم تا بتوانید انتخاب مناسب و درستی داشته باشید.

کاشی موزاییکی:

این نوع کاشی برای کف حمام استفاده می شود و یکی از مزیت های مهمی که این کاشی دارد این است که تا 95 درصد با کف زیرین خود تماس پیدا می کند و نیاز نیست برای اتصال آن از چسب زیادی استفاده کنید.

کاشی مناسب برای نظافت راحت تر:

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که مشغله کاری شما زیاد است و نمی توانید زود به زود نظافت سرویس بهداشتی را انجام دهید این نکته را بدانید که کاشی های بزرگ راحت تر تمیز می شوند .پس در بازسازی ساختمان برای سرویس بهداشتی کاشی های بزرگ را جایگزین با کاشی های کوچک کنید.