کفپوش بامبو در بازسازی ساختمان

کفپوش چوبی در بازسازی ساختمان

کفپوش چوبی مورد استفاده در بازسازی ساختمان:

کفپوش های چوبی از کفپوش های پر طرفداری هستند که طرفداران زیادی در هنگام بازسازی ساختمان و مرمت آن دارد و محیط منزل و یا هر مکانی که این کفپوش ها در آنها نصب شده اند را گرما و زیبایی می بخشد.

کفپوش های چوبی از تنوع بالایی برخوردارند و می توانید مطابق با سلیقه و نیاز خود کفپوش مورد نظر خود را انتخاب کنید و ان را با سایر وسایل خانه هماهنگ کنید.

بازسازی ساختمان کفپوش

انواع کفپوش چوبی

کفپوش پارکت

پارکت ها از جنس چوب طبیعی هستند که به وسیله چوب به سطح مورد نظر می چسبند و بعد از نصب آن نیاز به ساب زنی دارد. این کفپوش ها نصبت به اب و رطوبت بسیار حساس بوده ودر صورتی که بر روی آنها آب بریزد باید به سرعت پاک شود چرا که باعث باد کردن آنها می شود و مقاوت بالایی در برابر ضربه ندارد.

بهتر است از پارکت در سالن ها و اتاق هایی که امکان ریزش آب ندارد استفاده کنید و محل هایی که رطوبت در آن وجود ندارد.

پارکت در بازسازی ساختمان

کفپوش لمینت

نوع جدیدی از پارکت می باشد که از الیاف فشرده چوب ساخته شده است و بر روی آن یک لایه روکش طرح چوب قرار گرفته که بسیار شبیه به الوارهای چوب است. ضخامت لمینت ها بین 6 تا 12 میلیمتر است که هر چه این ضخامت بالاتر باشد از مقاومت بیشتری برخوردار است. از معایب لمینت ها حساسیت آنها در برابر آب است و بهتر است در مکان هایی استفاده شود که ریزش آب در آن وجود ندارد.

میزان حساسیت لمینت ها نسبت به اب کمتر از پارکت است و بعد از نصب نیازی به ساب زدن ندارد. لمینت ها برای نصب نیازی به چسبانده شدن به سطح ندارند و در صورت نیاز به بازسازی ساختمان به راحتی جمع می شود.در هنگام نصب در زیر آنها یک لایه فوم نصب می شود و باعث می شود در هنگام راه رفتن بر روی آن از ایجاد صدا جلوگیری کند.

بازسازی ساختمان لمینیت

کفپوش  پی وی سی

کفپوش های پی وی سی از جنس پلاستیک و قابل شستشو هستند و در مکان های عمومی با رفت و آمد بالال معمولا استفاده میشوند که بتوان به راحتی آن را تمیز کرد. این کفپوش ها به دو صورت ساده و آجدار موجود هستند. کفپوش های آجدار جهت جلوگیری از لغزندگی اجسام بر روی آنها استفاده می شود. این کفپوش ها ضد حریق هستند و عمر بالایی دارند.

بتزستزی ساختمان pvc

کفپوش  لینولئوم

این کفپوش ها از مواد طبیعی ساخته شده اند که شامل سنگ آهک، روغن بزک جامد، آرد چوب و صمغ گیاهی است که باعث می شودجنس نرمی پیدا کنند و راه رفتن بر روی ان را لذت بخش کنند. این کفپوش ها دوام بالایی دارند و به دلیل جنسشان قابل بازیافت هستند و قابل نصب بر در محیط های مرطوب هستند. همچنین ضد باکتری و ضد آلودگی هستند از معایب این کفپوش ها آتشزا بودن ان است.

کفپوش لینولئوم در بازسازی ساختمان

کفپوش  بامبو

بامبو از جمله چوب هایی است که مقاومت بالایی دارد و تبدیل ان به کفپوش سبب ایجاد کفپوش های مقاومی شده. کفپوش های بامبو در برابر آب و رطوبت حساس بوده و ممکن است سبب ایجاد کپک و قارچ در ان شود. کفپوش هایی که از چوب طبیعی ساخته شده اند به مرور زمان تغییر رنگ می دهند و روشن می شوند، نور خورشید می تواند سرعت این روند را افزایش دهد.

کفپوش بامبو در بازسازی ساختمان

کفپوش چوب پنبه

این کفپوش ها از چوب درخت بلوط ساخته می شوند که بعد از آسیاب به ورقه تبدیل می شوند. از این کفپوش ها در مکان های کم تردد باید استفاده کرد. چوب پنبه خاصیت کشسانی دارد و این خاصیت ان را در برابر فشار تا حدودی مقاوم کرده.

بازسازی ساختمان و کفپوش چوب پنبه