کابین حمام

کابین حمام در نوسازی ساختمان

در ساختمان های کوچک فضایی برای ساخت یک حمام مستقل اغلب وجود ندارد و سرویس بهداشتی و حمام در کنار هم قرار دارند بهترین روش در هنگام بازسازی ساختمان برای جداسازی این دو از هم استفاده از کابین حمام است. این کابین ها مانع از خروج آب ، گرما و بخار به محیط خارج از پارتیشن می شوند.

کابین های حمام انواع مختلفی دارند که ساده ترین مدل آن کابین های شیشه ای است که در داخل آن دوش قرار گرفته و امکانات دیگری ندارند. مدل دیگر این کابین ها دارای سیستم ماساژ، جکوزی، تهویه هوا، دوش های چند حالته و سایر امکانات است.

برای انتخاب کابین مناسب ابتدا فضایی که قرار است کابین در آن نصب شود را اندازه گیری کنید دقت کنید که برای سایر در پنجره و سایر تجهیزات فضای لازم وجود داشته باشد.

جنس شیشه این کابین ها از جنس شیشه نشکن است و به دو صورت ساده یا مشجر موجود هستند هر چه ضخامت این شیشه ها بیشتر باشد بهتر است.سینی هایی که در کف کابین ها استفاده می شوند از سنگ یک تکه و یا از جنس اکرلیک هستند و به صورت ضد خش و ضد آب ساخته می شوند و بهتر است عمیق باشند تا از نشتی آب جلوگیری شود.

 

کابین حمام در بازسازی ساختمان

. درهای کابین معوملا به 3 شکل ساخته میشوند:

درهای کشویی

درهای کشویی که بسیار مناسب هستند و جای کمتری را اشغال می کنند.

درهای لولایی

هنگام استفاده از این درها باید اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در اختیار دارید چرا که در هنگام باز شدن این درها فضایی اشغال می شود.

درهای تاشو

این درها برای کابین های محوری مورد استفاده قرار میگیرد که فضای کافی برای باز شدن در وجود ندارد.