شیر آلات در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان و نکاتی درباره شیر آلات

نکاتی درباره انتخاب شیر آلات مناسب در هنگام بازسازی ساختمان

در زمان ساخت ساختمان و یا بازسازی ساختمان بهتر است اطلاعات کافی در زمینه انتخاب شیرآلات مناسب برای ساختمان خود را داشته باشید. بیشترین میزان آب مصرفی مربوط به سریس های بهداشتی است. با توجه به کم آبی این روزها بهتر است در انتخاب شیر آلات دقت کنیم تا از حدر رفت آب جلوگیری نماییم.

شیرآلات در بازسازی ساختمان

برای انتخاب شیر آلات با کیفیت می توانید به جنس بدنه آن دقت کنید هرچه وزن آن بیشتر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است و دوام بالاتری دارد . شیرهایی که بدنه ضخیمی دارند کیفیت و دوام بیشتری در مقایسه با سایر شیر آلات دارند و نیاز به مراقبت کمتری دارند.

اگرچه این شیرها به نسبت سایر شیر آلات قیمت بالاتری دارند ولی در بلند مدت به صرفه تر هستند چرا که نیازی به تعویض پیدا نمیکنند، در عوض اگر در هنگام بازسازی ساختمان از شیرهایی با کیفیت پایین استفاده کنید در طول مدت نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا میکند و هزینه بیشتری را ایجاد می کند.

شیر در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان پارسه

شیرهای هوشمند نوع جدیدی از شیر آلات هستند که باعث صرفه جویی در آب می شود و از نظر بهداشت نیزبه دلیل عدم تماس دست با شیر آب در سطح بالایی قرار دارند. به دلیل قطع و وصل خودکار آب حداکثر آب استفاده می شود. با نصب این شیرها در ساختمان ها میزان صرفه جویی در مصرف آب تا 70 درصد کاهش می یابد و در مکان های عمومی نیز صرفه جویی به چندین برابر می رسد.

نوع دیگری از شیر آلات،‌ شیر های سرامیکی هستند که به زودی جیگزینی برای شیرهای فلزی می شوند. این شیرها علاوه بر هزینه پایین تر نسبت به شیرهای فلزی قابلیت تحمل فشار و دمای بالاتر را نیز دارند و از عمر بالاتری بر خوردارند. از مزیت های این شیرها صرفه جویی در انرژی است.

شیر آشپزخانه در بازسازی ساختمان

انواع شیرهایی که در زمان بازسازی ساختمان می توان از آن استفاده کرد:

شیرهایی که بر روی سینک ها نصب می شوند

در هنگام خرید این شیرها دقت نمایید که تعداد حفره های موجود بر روی سینک ها با شیر مطابق باشد.

انواع شیر در بازسازی ساختمان

شیرهای دیواری

در هنگام خرید این شیرها دقت نمایید تا فاصله ریزش آب سینک تطابق داشته باشد و در هنگام استفاده از سینک های دو لنگه هر دو را پوشش دهد. استفاده از این شیرها باعث میشود شسنشوی سینک ها راحت تر انجام شود.