بازسازی آشپزخانه

بازسازی ساختمان آشپزخانه

آشپزخانه یکی از قسمت های مهم در هر منزلی به حساب می آید چرا که محلی برای طبخ غذا ، در صورت داشتن فضای کافی محلی برای خوردن غذا، پذیرایی و در واقع محلی است که شما زمان بسیاری را در آن در طول روز سپری می کنید بنابر این در زمان بازسازی ساختمان خود، باید بر روی طراحی آن دقت ویژه ای داشت.

به طور مثال می توان نور پردازی را در آن به گونه ای انجام داد که هم آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد و هم نور کافی داشته باشد. در بعضی از نقاط مانند بالای سینک ظرفشویی، اجاق گاز و محل تهیه غذا نیاز به روشنایی بیشتری احساس می شود پس لازم است قبل از انجام نور پردازی به این نکات دقت کرد و یا می توانید در هنگام بازسازی ساختمان قدیمی از سیستم هایی که قابلیت کنترل میزان روشنایی را دارند برای تغییر مقدار روشنایی بنا به نیازتان استفاده کنید که قابلیت نصب بر روی گوشی های موبایل و کامپیوترها را دارند.

بازسازی ساختمان

انتخاب کفپوش مناسب نیز یکی از موارد مهم در بازسازی ساختمان آشپزخانه است که باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که آشپزخانه نسبت به سایر قسمت های منزل بیشتر آلوده می شود و باید بتوان به راحتی آن را تمیز کرد و ضد آب نیز باشد. بهتر است از کفپوش های براق در کف آشپزخانه استفاده نکنیم چرا که لکه ها را بیشتر نشان می دهد.

در هنگام بازسازی ساختمان می توانید از کاشی و سرامیک هایی که طرح چو ب هستند استفاده کنید تا هم لکه ها را نشان ندهد و هم به محیط گرما ببخشد. بهتر است از کفپوش های چوبی در آشپزخانه استفاده نکنید چرا که رطوبت عامل تخریب آن است و همچنین چوب قابلیت اشتعال بالایی دارد در صورت استفاده از این نوع کفپوش ها برای هماهنگی با کفپوش سایر قسمت های خانه باید از ریختن آب و مواد شوینده بر روی آن خود داری کنید.

بازسازی ساختمان

در زمان انجام بازسازی ساختمان بهتر است چیدمان و دکور آشپزخانه متناسب با هم انتخاب شوند تا فضای زیباتر و دلنشین تری را به وجود آورد. اولیت قدم در طراحی آشپزخانه انتخاب رنگ مناسب است که بتواند با سایر اجزای آشپزخانه هماهنگ باشد. در صورتی که امکان تغییر کابینت ها را ندارید میتوانید آنها را بازسازی کنید با تغییر دستگیره کابینت ها و کشو ها، رنگ کردن و یا تعویض درب کابینت ها و استفاده از درب های رنگی یا درب های شیشه ای و خلاص شدن از دست وسایل قدیمی آشپزخانه می توان نمایی تازه به آن داد.

بازسازی ساختمان

در انتخاب وسایل دقت کنید که حتما با هم از نظر رنگ و جنس  متناسب باشند. برای جلو گیری از شلوغی آشپرخانه و هرج و مرح در آن می توانید از رنگ های روشن مانند سفید، بژ و رنگ های خنثی استفاده کنید و فقط یکی از دیوارها را رنگ کرده و یا کاغذ دیواری کنید.

چراغ ها یکی از موارد مهم در طراحی آشپزخانه است که می تواند جلوه ای زیبا به آشپزخانه تان دهد. می توانید از چراغ های آویزی با انداره های مختلفی استفاده کنید البته باید این نکته را در نظر بگیرید که نباید درب های کابینت با آن در هنگام باز کردن برخورد داشته باشند. می توانید از تابلو و ساعت و یا گلدان در آشپزخانه استفاده کنید تا بتوانید محیط گرمی را در آن ایجاد کنید و جان تازه ای به آن بدهید.

انواع کابینت

یکی از موارد اصلی در دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کابینت مناسب است. امروزه کابینت ها در مدل ها و جنس های متفاوتی متناسب با فضای آشپزخانه و سلیقا افراد عرضه می شوند. در انتخاب کابینت باید به نکاتی توجه داشت از جمله جنس کابینت که شامل :

کابینت فلزی: امروزه کابینت های فلزی در آشپزخانه ها کاربرد چندانی نداشته و در بعضی از قسمت ها آشپزخانه جهت کاهش هزینه مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر ارزان بودن این کابینت ها مزایای دیگر آنها به راحتی تمیز شدنشان است .

کابینت ها چوبی: کابینت های چوبی معمولا برای آشپزخانه های کلاسیک و با رنگ های تیره استفاده میشوند که محیط آشپزخانه را بسیار زیبا و گرم می کنند. سبک جدید کابینت های چوبی دارای رنگ بندی متفاوت و طرح های مختلف است که می تواند در آشپزخانه های مدرن مورد استفاده قرار بگیرد. از معیب این کابینت ها قیمت بالا و مدت زمان زیاد جهت آماده سازی و نصب آن است.

کابینت ها ام دی اف: این کابینت ها در برابر رطوبت مقاوم بوده و در محیط هایی که رطوبت هوای بالایی دارد می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این کابینت ها دارای رنک بنده مختلفی هستند که به راحتی با سایر رنگ ها هماهنگ می شوند.

کابینت های هایگلاس: این کابینت ها سطحی صاف و براق دارند و نمای بسیار زیبایی به آشپزخانه میدهند . جنس این کابینت ها مانند ام دی اف است با این تفاوت که یک لایه روکش پلکسی گلاس بر روی آن قرار گرفته است. پلکسی گلاس یک نوعی پلاستیک است با ظاهری بسیار شفاف و شیشه ای که باعث بازتاب نور و روشن شدن آشپزخانه می شود.

کابینت های پی وی سی: این کابینت ها از ورق پلی وینیل کلراید تشکیل شده اند و بیشتر درساخت کابینت های حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شوند و کمتر در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مزایای کابینت های پی وی سی

  • این کابینت ها در برابر رطوبت مقاوم بوده.
  • عایق صدا، گرما و الکتریسیته بوده.
  • ضد حشره است.
  • دارای رنگ های متفاوت بوده و نیاز به رنگ مجدد ندارد.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی آشپزخانه

بازسازی ساختمان آشپزخانه1